Kiedy iść do psychiatry?

Napisane przez Marek Daniel w dniu

Kiedy iść do psychiatry

Zacznijmy może od tego, że lekarzem jest psychiatra. Psycholog nim nie jest. Lekarz psychiatra nie leczy nerwicy. Psycholog, który nie jest lekarzem, ją leczy. Zaskoczeni?

Jeżeli mamy choć trochę szczęścia, to lekarz rodzinny, do którego trafimy z problemami nerwicowymi, odeśle nas wprost do psychiatry. Jeżeli szczęście nas opuści, zaczniemy maraton od lekarza do lekarza różnych specjalności. Oni wszyscy będą wykluczać realne choroby i finalnie trafimy i tak do psychiatry.

Lekarz psychiatra jest od farmakologii. Do niego się nie idzie porozmawiać, do niego idzie się po leki.

Jak już wiemy z artykułu o lekach; leki na nerwicę lękową, leki nie leczą niczego. Uśmierzają emocjonalny ból (i to czasowo) oraz pozwalają (w teorii) na w miarę normalne funkcjonowanie.

Jeżeli więc, Twoje samopoczucie nie pozwala, na rozpoczęcie terapii psychologicznej to leki mogą okazać się koniecznością.

Podłoże endogenne

Wśród setek, jak nie tysięcy ludzi, z którymi rozmawiałem, nie spotkałem przypadku, w którym nerwica miałaby podłoże endogenne. To podłoże biologiczne, uszkodzenia mózgu. Żadne badania rezonansem nie potwierdziły zmian, kwalifikujących do konieczności leczenia lekami psychotropowymi.

Czy brak skuteczności psychoterapii, jest wskazaniem do farmakoterapii?

Absolutnie nie. Brak skuteczności psychoterapii jest wskazaniem do poszukiwania innego psychoterapeuty lub innego nurtu. Na emocjach można pracować skutecznie tylko, gdy się je odczuwa. Leki to ograniczają lub uniemożliwiają. Niedopuszczalne jest także, uzależnianie kontynuowania terapii od przyjmowania leków. Nieudolność psychologa, nie może być zastępowana lekami. Pisałem o tym w artykule; Dobry psycholog na nerwicę.

Kurs wychodzenia z nerwicy lękowej


Nerwica lękowa - kurs

Zapraszam Cię do udziału w moim interaktywnym kursie wychodzenia z nerwicy. Kurs składa się z 24 rozdziałów rozłożonych w czasie.

Potrzebujesz tylko 25 minut, aby zapoznać się z treścią rozdziału. Możesz czytać lub słuchać wersji audio.

Pomiędzy rozdziałami, system zada ci kilka pytań. Jest to niezbędne, jeżeli ma być skuteczne.

Interaktywny system kursu, będzie na bieżąco monitorował Twoje postępy w wychodzeniu z nerwicy. Dzięki temu dowiesz się, które obszary wymagają korekty i jak je poprawić.

Kurs jest objęty gwarancją skuteczności lub zwrotu pieniędzy. Nikt inny nie daje takiej gwarancji. Skąd ta pewność? Od 2017 roku nie było reklamacji na działanie kursu po jego ukończeniu. Nie wierzysz? Wejdź na grupę na FB i zapytaj ludzi. 


Całkowity koszt dostępu do kursu to tylko 199 zł


Kategoria: Ciekawostki

Marek Daniel

Mam na imię Marek, miałem nerwicę i depresje. Od wielu lat pomagam osobom z nerwicą lękową na mojej grupie na FB. Jestem autorem pierwszego interaktywnego kursu wychodzenia z nerwicy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej, zapoznaj się historią mojej nerwicy.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your Cart

No Item Found
Subtotal0.00
Shipping0.00
Tax0.00
Total0.00
0