Nerwica lękowa

to nie wyrok. Wykorzystaj moje doświadczenia w specjalnie opracowanej książce, która ma formę moderowanej gry ze sobą. Daj się poprowadzić, aby nerwica lękowa nie była już dla Ciebie problemem. Droga do tego celu będzie piękną przygodą, w której odnajdziesz samego siebie. 

Dowiedz się więcej

Nerwica

jako mapa własnej osobowości. Czy nie uważasz, że już najwyższy czas, aby nerwica stała się mglistym wspomnieniem? A może właśnie dostałeś swój pierwszy atak paniki i chciałbyś sobie jakoś pomóc? Może miałeś remisję, ale niestety, nerwica wróciła, a Ty zaczynasz tracić nadzieje, że uda Ci się z tego wyjść. Przepracowując wspólnie ze mną mechanikę nerwicową oraz własną osobowość dasz sobie szansę, a nerwica lękowa stanie się epizodem na Twojej nowej ścieżce życia. 

Dowiedz się więcej

Nerwica lękowa

pokonana ciągu 24 tygodni. Poznaj unikalną formułę książki Wolni od lęku. Dzięki niej przez najbliższe 24 tygodnie zrozumiesz i poczujesz dziesiątki zależności pomiędzy swoim postrzeganiem, reagowaniem, rozumieniem, czuciem a działaniem. Atak paniki, którego tak się bałeś będzie wspomnieniem wywołującym co najwyżej szeroki uśmiech.

1
W każdym tygodniu będziemy wspólne pracować nad zrozumieniem, wdrożeniem, a następnie emocjonalnym czuciem informacji. Nerwica lękowa będzie słabnąć, z każdym tygodniem przyswajanych przez Ciebie informacji.
2
Po 7 dniach, zadam Ci kilka pytań. Jeżeli odpowiesz poprawnie, pójdziesz dalej. Jeżeli się pomylisz, zostaniesz w tym samym miejscu na kolejne 7 dni, da Ci to czas na ponowne przemyślenie i wdrożenie przedmiotu pracy w danym tygodniu. Bez presji i pośpiechu - Nerwica lękowa lubi niecierpliwych.
3
Pierwsze 12 rozdziałów książki pozwoli Ci zapanować nad mechaniką lęku, czyli wynikiem. Pozostałe 12 rozdziałów uderzy w osobowość nacechowaną neurotycznie, czyli przyczynę nerwicy lękowej.

Z mojego bloga

Blog jest częścią serwisu wolniodleku.pl, składa się z 4 głównych działów, na których znajdziesz wiele przydatnych informacji dotyczących nerwicy lękowej.

Najczęstsze pytania:

 

Co to jest nerwica lękowa?

Nerwica lękowa to zaburzenie będące wynikiem sposobu myślenia, osobowości i postrzegania. Nie jest chorobą, choć ludzie nią dotknięci najczęściej uważają się za ciężko chorych. Więcej o przyczynach, objawach i leczeniu dowiesz się z poniższego tekstu:

Nerwica lękowa – przyczyny, objawy, leczenie

Co to jest atak paniki?

Atak paniki to normalna reakcja organizmu na zagrożenie, nazywana reakcją „walcz lub uciekaj”. W trakcie ataku paniki następuje wyrzut hormonów m.in. adrenaliny i kortyzolu. To wtedy człowiekowi się wydaje, że „umiera”. Więcej o emocjach możesz przeczytać tutaj:

Lęk i strach, atak paniki – kompletny poradnik

Jakie są objawy nerwicy lękowej?

Nerwica lękowa oferuje najbogatszą gamę doznań psychosomatycznych. W zasadzie jedyne co może nie boleć no włosy i paznokcie. Lista somatycznych dolegliwości to kilka tomów objawów razem wziętych. Somaty dzielą się na fizyczne i psychiczne. Więcej o dolegliwościach psychosomatycznych przeczytasz tutaj

Somaty, czyli czym są dolegliwości psychosomatyczne?

Ile czasu trwa leczenie nerwicy lękowej?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednakże przyjmuje się, że nie mniej niż pół roku. Najczęściej około 12 miesięcy. Wszystko zależy od pacjenta. Niektórzy ludzie zmagają się z nerwicą kilkadziesiąt lat, ale problem jest w nich, a nie w samej nerwicy, która jest tylko wynikiem. Polecam przeczytanie:

Dobry psycholog na nerwicę – poznaj terapie nerwicowca

Czy nerwica wraca?

W dużym uproszczeniu to zależy od człowieka. Jeżeli dana osoba dokonała zmian fundamentalnych sposobu myślenia, postrzegania, a także nacechowania neurotycznego to szanse na nawrót są niewielkie. W sytuacji wyjścia z nerwicy „przypadkiem” (np .poprzez mechanizmy ucieczki emocjonalnej) nawrót jest praktycznie pewny. Więcej o ucieczkach:

Mechanizmy ucieczki emocjonalnej – Top 5 ucieczek od emocji.

Natrętne myśli - jak sobie z nimi poradzić?

Natrętne myśli, to myśli z nadanym ładunkiem emocjonalnym. Najprostszą drogą, aby się ich pozbyć to zaakceptowanie faktu, że są. Każda myśl może się stać natrętna, nie tylko lękowa. Przykładem niech będzie miłość.

Myśli – czym jest myśl oraz jak powstaje

Co to jest derealizacja i depersonalizacja?

Derealizacja to stan defensywy mózgu, objawiający się poczuciem patrzenia nie swoimi oczami. Wszystkie obiekty wydają się oddzielone szybą.
Derealizacja to także stan defensywy mózgu, jednakże tutaj człowiek nie ma poczucia integracji z ciałem. Jego własne ciało wydaje mu się obce.
Więcej o derealizacji i depersonalizacji poczytacie w artykule

Depersonalizacja i derealizacja – przyczyny, objawy, pomoc

Jakie są rodzaje fobii?

Lista fobii w zasadzie nie ma ograniczeń, gdyż fobią może być cokolwiek. Przyczyny fobii są zawsze te same – lęk. Więcej tutaj:

Fobie, lęki, fobie społeczne – poznaj je wszystkie i pokonaj!

Jakie są rodzaje depresji?

Depresja jest wynikiem poczucia bezsilności. Rodzaje depresji, determinują rodzaj tej bezsilności. Od depresji poporodowych, przez nerwicowe po egzystencjalne po stracie bliskich. Więcej o depresji przeczytasz tutaj

Depresja, czyli bezsilność

Co to jest neurotyzm?

Neurotyzm to jedna z wielkiej piątki osobowości. Ludzie dotknięci nerwicą lękową, są praktycznie zawsze mocno nacechowani neurotycznie. Neurotyków cechuje złość, gniew, skłonność do nadinterpretacji, rozpamiętywanie, katastrofizowanie czy toksyczność, o której nie mają pojęcia. Więcej przeczytacie tutaj

Czym jest neurotyzm? Neurotyczność od A do Z

Wymagane zgody

Oświadczam, że akceptuje regulamin serwisupolitykę prywatności oraz zapoznałem się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.